Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

baba ve piç elif şafak.......

2 posters

baba ve piç elif şafak....... Empty baba ve piç elif şafak.......

Mesaj  _EyLeM_ Salı Şub. 26, 2008 10:01 pm

baba ve piç elif şafak....... 45527k25641ro5

'Kocanızın izni lazım elbette, ' diye devam etti sekreter, artık cıvıltılı olmayan sesiyle. 'Tabii eğer evliyseniz...? '

Odadakilerin meraklı bakışları üzerinde ağırlaştı. Ne var ki Zeliha'nın yüzünde ne sıkıntıdan eser vardı ne mahcubiyetten. Bu toplumsal işkenceden keyif alıyor değildi elbette ama içinden bir ses başkalarının fikirlerini ve yargılarını umursamamayı öğütlemişti ona. Ne de olsa fark etmeyecekti sonuç olarak. Son zamanlarda bazı kelimeleri kişisel sözlüğünden çıkarmaya karar vermişti, 'utanç' pekâlâ bunlardan biri olabilirdi. Bu kürtaja onay verecek bir koca yoktu ortada. Bu çocuğun bir babası yoktu.

Neyse ki kocanın olmayışı formalitelerde bir avantaja dönüştü. Görünüşe göre kimsenin yazılı iznini almasına gerek yoktu. Bürokratik düzenlemeler, evli çiftlerin bebeklerini kurtarmak için gösterdikleri özeni evlilik dışı doğan bebekler için göstermiyordu anlaşılan. Babasız bir çocuk neticede bir piçti ve İstanbul'da bir piç, sallanan bir diş gibi her an düşmeye hazırdı.

Baba ve Piç, İstanbul-San Francisco hattında gidip geliyor: Müslüman-Türk Kazancı ailesiyle Ermeni asıllı Amerikalı Çakmakçıyanların 90 yıla yayılan öyküleri iç içe. Kederli bir geçmişi tamamen unutmak mı daha doğru, geçmiş bilincini beraberinde taşımak mı? Diğer yandan bir kadınlar romanı Baba ve Piç: Erkeklerin apansız ve açıklamasız ölüverdiği, geriye hep kadınların kaldığı bir sülaleden dört kuşak kadının hikâyesi. Anneannelerin, ciciannelerin, teyzelerin hafızalarıyla can bulan bu romanı severek okuyacaksınız.

_EyLeM_

baba ve piç elif şafak....... Empty Geri: baba ve piç elif şafak.......

Mesaj  _EyLeM_ Salı Şub. 26, 2008 10:02 pm

bu kitabı bende daha okumadım ama çok merak ediyorum en kısa zamanda okuyacağım beğeneceğinizi ümid ediyorum saygılar...

_EyLeM_

baba ve piç elif şafak....... Empty Geri: baba ve piç elif şafak.......

Mesaj  DeNGoK C.tesi Mart 01, 2008 2:48 pm

Bu kadın çok dikkatimi çekiyor ama daha hiç bir kitabını okumadım..bu kitabı yüzünden içeri girmişti sanırım öyle ise mutlaka okumalıyım içeri girmiş..))))
DeNGoK
DeNGoK